Виділена IP-адреса vs загальна IP-адреса

Відмінність між виділеною та загальною IP-адресою: відокремленість та ідентифікація. Дізнайтеся, як ці два типи IP-адрес впливають на вашу мережу.

1437

03 вересня 2023

IP-адрес, який виділено конкретному пристрою, порівнюючи з IP-адресою, яка використовується загалом для кількох пристроїв.

Основна відмінність між виділеною та загальною IP-адресою (IP - це скорочення від інтернет-протоколу) полягає в тому, що виділені IP-адреси надаються виключно одному користувачеві, тоді як загальні IP-адреси можуть використовувати кілька користувачів одночасно. 

Коли справа доходить до приховування вашої особистості в Інтернеті, використання проксі-серверів є чудовим способом зберегти анонімність і приховати вашу справжню IP-адресу.

Однак, як тільки ви почнете вивчати проксі-рішення, ви, ймовірно, в кінцевому підсумку спробуєте вибрати між виділеними (так званими приватними) і загальними проксі.

Коли йдеться про питання "загальна IP-адреса проти виділеної IP-адреси", відповідь полягає в тому, що виділені проксі-сервери зазвичай вибирають частіше, ніж загальні. У цій статті ви дізнаєтеся чому. 

Але перш ніж ми перейдемо до цього питання, давайте розглянемо визначення цих двох типів проксі-серверів трохи ближче.

Віртуальна IP-адреса проти виділеної: основні відмінності

Найважливіша відмінність між виділеними (приватними) та загальними IP-адресами полягає в тому, що виділені IP-адреси надаються виключно одному користувачеві. Натомість загальною IP-адресою можуть користуватися декілька користувачів одночасно.

Пряме порівняння віртуальних і виділених IP-адрес

Тепер давайте порівняємо обидва типи IP-адрес за кількома різними критеріями. 

Ризик блокування.

Основна відмінність між загальною і виділеною IP-адресами полягає в тому, наскільки ймовірно, що вас заблокують під час скрапінгу. Якщо ви використовуєте виділену IP-адресу для веб-скрепінгу, ймовірність блокування значно менша, ніж у випадку із загальною 

Контроль.

Цей пункт тісно пов'язаний з першим - контроль і володіння вашими IP-адресами знижує ризик блокування. Зрештою, ви відповідаєте за те, які веб-сайти скануються з конкретної IP-адреси, як довго і в який спосіб; і все це при тому, що ви знаєте, що ніхто інший не використовує цю IP-адресу в даний момент. 

Швидкість.

Коли справа доходить до веб-скрепінгу, більшість користувачів шукають швидкість. Виділені проксі зазвичай дуже швидкі, тому що вам не потрібно ділитися продуктивністю з кимось іншим. На відміну від загальних, виділені проксі-сервери центрів обробки даних не мають обмежень на пропускну здатність і мають надзвичайно високий час безвідмовної роботи.  

Однак важливо зазначити, що бувають випадки, коли загальні IP-адреси можуть бути настільки ж швидкими, як і виділені. В основному це залежить від того, що роблять інші користувачі, підключені до того ж сервера; іншими словами, наскільки інтенсивним є їхній трафік. Проте, якщо ви обираєте віртуальні IP-адреси і потребуєте високої продуктивності, переконайтеся, що ви обираєте преміум-сервіс з великим пулом IP-адрес. 

Безпека.

Виділені проксі-сервери також називають приватними, оскільки вони не надаються нікому іншому і зазвичай захищені протоколами - HTTP, HTTPS або SOCKS5. Купуючи виділені проксі у надійного постачальника IP-адрес, ви можете бути впевнені, що ваша особиста інформація не буде скомпрометована і залишиться зашифрованою. Крім того, оскільки виділені проксі призначаються лише одному користувачеві, ймовірність перевантаження пропускної здатності дуже мала.

Однак, якщо ви хочете повною мірою скористатися всіма перевагами виділених проксі-серверів, вибір правильного провайдера IP-адрес - це завдання, до якого не варто ставитися легковажно. Ви можете знайти провайдерів, які пропонують безкоштовні виділені проксі-сервери, однак, по суті, виділені проксі-сервери не можуть бути безкоштовними. Не довіряйте цій неправдивій рекламі і переконайтеся, що ви купуєте тільки у законних компаній. 

Ціноутворення.

Коли мова заходить про ціну на виділені та віртуальні проксі-сервери, то виділені проксі-сервери не такі дешеві, як віртуальні. Оскільки проксі-провайдери продають одну IP-адресу лише одному користувачеві, цей користувач оплачує повну вартість обслуговування серверів виділених проксі-серверів. Тим часом, загальновживані проксі-сервери, як відомо, є найбільш економічно вигідним рішенням, коли мова йде про веб-скрепінг.

Тип цільового веб-сайту. Загальні проксі ідеально підходять для сканування нішевих сайтів, які зазвичай не скануються іншими користувачами - такі сайти з меншою ймовірністю використовують заходи проти ботів. Іншими словами, на вас не вплинуть інші користувачі, які використовують ті самі спільні проксі, але скапують зовсім інші сайти. 

Інший сценарій, коли рекомендується використовувати спільні проксі, - це коли ваш цільовий веб-сайт, схоже, не протистоїть скануванню і, швидше за все, не використовує серйозних заходів протидії ботам; однак, вам все одно потрібні проксі для анонімності і підміни місцезнаходження.  

Остання примітка.

Зрештою, як загальні, так і виділені IP-адреси належать до категорії виділених IP-адрес. Загальні та виділені IP-адреси не так сильно відрізняються, як, скажімо, проксі для центрів обробки даних і для домашніх користувачів. 

Основні фактори, які ми розглянули - швидкість, безпека тощо. - ще більше допомагають оцінити весь ринок проксі та IP-адрес, особливо, коли мова йде про безкоштовні, без належних гарантій репутації або права власності на IP-адреси. У Stableproxy ви можете сміливо вибирати будь-який тип проксі, не турбуючись про те, що швидкість і безпека можуть бути скомпрометовані.

Висновок

Хоча виділені IP-адреси можуть здатися очевидним вибором у більшості випадків, ми хочемо підкреслити, що все залежить від ваших потреб. Якщо ви шукаєте економічну ефективність, швидше за все, ваш вибір буде на користь віртуальних IP-адрес. .

Якщо ви не впевнені, чи є виділені проксі правильним вибором для вас або вашого бізнесу, напишіть нам, і ми допоможемо вам прийняти рішення.

Поширені запитання

Моя IP-адреса є загальною чи виділеною?

Ваша мережева IP-адреса, призначена вашим провайдером, завжди буде виділеною; вона може бути статичною або динамічною. 

Що стосується IP-адрес від провайдерів проксі (або VPN),якщо ви спеціально не запросили виділену IP-адресу і не заплатили за неї, то, швидше за все, ви використовуєте загальну IP-адресу. 

Натисніть тут, щоб дізнатися більше про статичні та динамічні IP-адреси.

Чи безпечна виділена IP-адреса?

Хоча виділена IP-адреса здається більш безпечним варіантом, оскільки вона використовується однією особою, це не означає, що вона є необхідністю. Вибір загальних IP-адрес має бути досить безпечним, якщо вони надаються від надійних преміум-провайдерів. З іншого боку, якщо ви використовуєте безкоштовні проксі-сервери без гарантій належної репутації IP-адреси, ви можете зіткнутися з декількома ризиками.

Чи можу я змінити виділений IP?

Це залежить виключно від постачальника вашої виділеної IP-адреси - вам слід звернутися до нього, щоб обговорити можливість отримання нової виділеної IP-адреси.