Як просканувати Google, не потрапивши під блокування

Дізнайтеся, як сканувати Google без ризику блокування. Ефективні стратегії для безпечного та ефективного збору даних в мережі.

705

02 вересня 2023

Google Scrapping - введення

Сьогодні веб-скрейпінг є необхідним для будь-якого бізнесу, зацікавленого в отриманні конкурентної переваги. Він дозволяє швидко та ефективно вилучати дані з різних джерел і є невід'ємним кроком на шляху до передових бізнес- та маркетингових стратегій.

Якщо підходити до цього питання відповідально, веб-скрейпінг рідко призводить до проблем. Але якщо ви не дотримуєтесь найкращих практик веб-скрепінгу, ви стаєте більш схильні до блокування. Тому ми тут, щоб поділитися з вами практичними способами уникнення блокування під час скрапінгу Google.

Що таке скрапінг?

Простими словами, веб-скрейпінг - це збір загальнодоступних даних з веб-сайтів. Звичайно, це можна робити вручну - все, що вам потрібно, це вміння копіювати та вставляти необхідні дані та електронна таблиця для їх відстеження. Але, щоб заощадити час і фінансові ресурси, приватні особи та компанії обирають автоматизований веб-скрепінг, коли публічна інформація витягується за допомогою спеціальних інструментів. Ми говоримо про веб-скрепери - їх обирають ті, хто хоче збирати дані на високій швидкості і з меншими витратами. 

І хоча десятки компаній пропонують інструменти для веб-скрепінгу, вони часто складні, а іноді й з обмеженнями щодо конкретних цілей. І навіть коли ви знаходите інструмент, який, як вам здається, працює як за помахом чарівної палички, він не забезпечує 100% успіху. 

Щоб спростити роботу для всіх, ми створили набір потужних інструментів для скрайбінгу.

Чому скрапінг важливий для вашого бізнесу?

Ні для кого не секрет, що Google - це найбільше сховище інформації, в якому можна знайти все: від останньої ринкової статистики та тенденцій до відгуків клієнтів і цін на товари. Тому, щоб використовувати ці дані в бізнес-цілях, компанії виконують скрапінг даних, який дозволяє витягувати інформацію.

Ось кілька популярних способів, як підприємства використовують скрапінг Google для стимулювання зростання бізнесу:

  • Відстеження та аналіз конкурентів
  • Аналіз настроїв
  • Бізнес-дослідження та лідогенерація

Але давайте перейдемо до того, чому ви тут - щоб дізнатися про ефективні способи уникнути блокування під час пошуку в Google.

8 способів уникнути блокування під час скрапінгу Google

Кожен, хто коли-небудь пробував займатися веб-скрепінгом, знає, що це може бути дійсно складно, особливо якщо вам бракує знань про найкращі практики веб-скрепінгу.

Тому ось спеціально підібраний список порад, які допоможуть вам упевнитися, що ваша майбутня діяльність зі скрапінгу буде успішною:

Змінюйте IP-адреси

Відмова від ротації IP-адрес - це помилка, яка може допомогти антискрепінговим технологіям спіймати вас на гарячому. Це пов'язано з тим, що надсилання занадто великої кількості запитів з однієї і тієї ж IP-адреси зазвичай спонукає ціль вважати вас загрозою або, іншими словами, крихітним скрапінг-ботом. 

Крім того, ротація IP-адрес робить вас схожими на кількох унікальних користувачів, що значно зменшує шанси натрапити на CAPTCHA або, що ще гірше, на бан-стіну. Щоб уникнути використання одного і того ж IP для різних запитів, можна спробувати використовувати Google Search API з розширеною ротацією проксі. Це дозволить вам без проблем просканувати більшість цілей і насолоджуватися 100% успіхом.

А якщо ви шукаєте проксі з реальних мобільних і десктопних пристроїв, зверніть увагу на нас - люди кажуть, що ми є одним з найкращих проксі-провайдерів на ринку.

Встановіть реальних агентів користувачів

Користувацький агент, тип заголовка HTTP-запиту, містить інформацію про тип браузера та операційну систему і включається в HTTP-запит, що надсилається на веб-сервер. Деякі веб-сайти можуть досліджувати, легко виявляти та блокувати підозрілі набори заголовків HTTP(S) (так звані "відбитки пальців"),які не схожі на відбитки пальців, що надсилаються органічними користувачами.

Таким чином, одним з важливих кроків, які необхідно зробити перед вилученням даних Google, є створення набору відбитків, схожих на органічні. Це дозволить вашому веб-сканеру виглядати як легітимний відвідувач. Щоб спростити пошук, ознайомтеся з цим списком найпоширеніших користувацьких агентів.

Також розумно перемикатися між кількома агентами користувача, щоб не було раптового збільшення кількості запитів від агента користувача до певного веб-сайту. Як і у випадку з IP-адресами, при використанні одного і того ж агента користувача буде легше ідентифікувати його як бота і заробити блокування.

Використовуйте безголовий браузер

Деякі з найхитріших цілей Google використовують розширення, веб-шрифти та інші змінні, які можна відстежити, виконавши Javascript у браузері кінцевого користувача, щоб зрозуміти, чи є запити законними і чи надходять вони від реального користувача.

Для успішного вилучення даних з цих веб-сайтів вам може знадобитися безголовий браузер. Він буде працювати точно так само, як і будь-який інший браузер; просто безголовий браузер не буде налаштований з графічним інтерфейсом користувача (GUI). Це означає, що такому браузеру не доведеться відображати весь динамічний контент, необхідний для роботи користувача, що в кінцевому підсумку не дозволить зловмиснику заблокувати вас під час збору даних на високій швидкості.

Впровадити рішення CAPTCHA

Розв'язувачі CAPTCHA - це спеціальні сервіси, які допомагають розгадати нудні головоломки при вході на певну сторінку або сайт. Існує два типи цих головоломок:

  • Людський підхід - реальні люди виконують роботу і надсилають вам результати;
  • Автоматичний - потужний штучний інтелект і машинне навчання покликані визначити зміст головоломки і вирішити її без будь-якої участі людини.

Оскільки CAPTCHA дуже популярні серед веб-сайтів, призначених для визначення того, чи є їхні відвідувачі справжніми людьми, дуже важливо використовувати сервіси для розгадування CAPTCHA під час скрафтингу даних пошукових систем. Вони допоможуть вам швидко обійти ці обмеження і, що найважливіше, дозволять вам скрафтити без того, щоб у вас не стукали коліна.

Зменшіть швидкість скрепінгу та встановіть інтервали між запитами

У той час як ручний скрапінг займає багато часу, боти для скрапінгу можуть робити це на високій швидкості. Однак надшвидкі запити нікому не потрібні - сайти можуть впасти через збільшення вхідного трафіку, а вас легко можуть забанити за безвідповідальний скрапінг.

Ось чому рівномірний розподіл запитів у часі є ще одним золотим правилом для уникнення блокування. Ви також можете додавати випадкові перерви між різними запитами, щоб запобігти створенню шаблону скрепінгу, який може бути легко виявлений сайтами і призвести до небажаного блокування.

Ще одна цінна ідея, яку варто впровадити у вашу діяльність зі скрапінгу, - це планування збору даних. Наприклад, ви можете заздалегідь скласти графік скрапінгу, а потім використовувати його для відправлення запитів з постійною швидкістю. Таким чином, процес буде належним чином організовано, і ви з меншою ймовірністю надсилатимете запити занадто швидко або розподілятимете їх нерівномірно.

Виявлення змін на сайті

Вилучення даних не є кінцевим етапом збору даних. Не варто забувати про парсинг - процес, під час якого необроблені дані досліджуються, щоб відфільтрувати необхідну інформацію, яка може бути структурована в різні формати даних. Як і веб-скрепінг, парсинг даних також стикається з проблемами. Однією з них є мінлива структура веб-сторінок. 

Веб-сайти не можуть залишатися незмінними назавжди. Їхні макети оновлюються, щоб додати нові функції, покращити користувацький досвід, створити свіже представлення бренду та багато іншого. І хоча ці зміни покращують зручність користування сайтами, вони також можуть призвести до поломки парсерів. Основна причина полягає в тому, що парсери зазвичай створюються на основі певного дизайну веб-сторінок. Якщо веб-дизайн зазнає змін, парсер не зможе витягти дані, які ви очікуєте, без попередніх налаштувань. 

Таким чином, ви повинні мати можливість виявляти і контролювати зміни на веб-сайті. Найпоширеніший спосіб зробити це - відстежувати результати роботи парсеру: якщо його здатність аналізувати певні поля падає, це, ймовірно, означає, що структура сайту змінилася.

Уникайте скрапування зображень

Ні для кого не секрет, що зображення - це об'єкти з великим об'ємом даних. Цікаво, як це може вплинути на процес вилучення зображень?

По-перше, скрапінг зображень потребує багато місця для зберігання і додаткової пропускної здатності. Крім того, зображення часто завантажуються в міру того, як в браузері користувача виконуються фрагменти Javascript. Це може ускладнити процес збору даних, а також уповільнити роботу скрепера.

Витягнути дані з кешу Google

Нарешті, витяг даних з кешу Google - ще один можливий спосіб уникнути блокування під час скрапінгу. У цьому випадку вам доведеться робити запит не до самого сайту, а до його кешованої копії.

Хоча цей метод здається надійним, оскільки не вимагає прямого доступу до веб-сайту, ви завжди повинні пам'ятати, що він підходить лише для цілей, які не містять конфіденційної інформації, яка до того ж постійно змінюється.

Висновок 

Скрапінг Google - це те, чим займаються багато компаній, щоб отримати загальнодоступні дані, необхідні для вдосконалення своїх стратегій та прийняття обґрунтованих рішень. Однак слід пам'ятати, що скрапінг вимагає багато роботи, якщо ви хочете робити це стабільно.