Статичні та ротаційні проксі-сервери: Детальне порівняння

Порівняльний аналіз статичних і ротаційних проксі-серверів: переваги, недоліки та використання. Обережно підбирайте той, що підходить саме вам!

950

03 вересня 2023

Статичні та резидентські проксі-сервери

Проксі-сервери відіграють важливу роль у проведенні критично важливих веб-досліджень.

Що таке проксі?

Проксі-сервер діє як посередник між клієнтом, який запитує веб-сторінку, і сервером, який її надає. Проксі-сервери забезпечують анонімність, що дозволяє обійти обмеження, встановлені багатьма веб-сайтами, щоб запобігти вилученню їхніх сайтів.

Навіщо потрібні проксі-сервери?

Багато компаній зацікавлені у зборі великих обсягів веб-даних для підтримки своїх потреб у перевірці реклами, моніторингу цін, моніторингу соціальних мереж, управлінні репутацією або вилученні даних.

На жаль, багато веб-сайтів накладають обмеження на типи даних, які можна збирати з їхніх сайтів. Майже всі веб-сайти мають файл robots.txt, який описує правила, яких власник веб-сайту хоче, щоб дотримувалися веб-сканери.

Багато сайтів вводять обмеження для пошукових роботів. До них відносяться географічні обмеження (сайт видимий тільки для відвідувачів з певних географічних регіонів) і обмеження на кількість запитів (100 запитів за 5 хвилин). При виявленні такого типу активності веб-сайти можуть встановлювати технології блокування, такі як CAPTCHA, або просто відмовлятися завантажувати сторінки.

Проксі-сервери можуть допомогти обійти ці обмеження, спрямовуючи трафік через IP-адреси, які здаються законними відвідувачами.

Що таке статичний проксі?

IP-адреса статичного проксі не змінюється з часом. Статичні проксі-сервери - це групи IP-адрес, які центри обробки даних та інтернет-провайдери продають або орендують.

Статичні проксі-сервери мають ряд переваг. Оскільки між запитувачем і цільовим веб-сайтом є лише один "стрибок", вони працюють швидше. Однією з найбільших переваг є можливість зберегти IP-адресу "на все життя" - вона буде вашою доти, доки вам це потрібно.

Статичні проксі також мають деякі недоліки. Залежно від ваших потреб, пропозиція статичних IP-адрес може не покривати всіх географічних потреб для збору даних. Деякі інтернет-магазини, наприклад, Amazon, блокують статичні IP-адреси, які надсилають занадто багато запитів.

Що таке резидентські проксі?

Резидентські проксі-сервери надають вам нову IP-адресу, якщо IP-адреса, яку ви використовуєте, більше не доступна або якщо ви налаштували автоматичну ротацію IP-адрес у вашому проксі-менеджері. IP-адреси можуть змінюватися через певний проміжок часу (секунди/хвилини),після певної кількості запитів або як тільки IP-адреса, яку ви використовуєте, стає недоступною. Система керування проксі керує тим, коли і як вам будуть призначені нові IP-адреси. Резидентські проксі-сервери отримують адреси з пулу домашніх або мобільних IP-адрес. Люди вирішують підключити свої пристрої до мережі в обмін на безкоштовний або безрекламний додаток.

Обертові проксі-сервери мають ряд переваг над статичними проксі-серверами. По-перше, резидентські проксі-сервери використовують IP-адреси з мільйонів будинків і мобільних пристроїв. Це дозволяє здійснювати географічне таргетування аж до рівня міста/штату. По-друге, поєднання резидентськіх IP-адрес та легальних IP-адрес з домашніх/мобільних пристроїв робить резидентські IP-адреси дуже складними для виявлення.

У резидентськіх проксі-серверів є три основні недоліки. Обертові проксі працюють повільніше, ніж статичні. У процесі відбувається додатковий "стрибок", коли проксі-серверу-шлюзу потрібно призначити нову IP-адресу. Пул IP-адрес (резидентськіх/мобільних пристроїв) зазвичай має меншу пропускну здатність, ніж проксі-сервери дата-центру або провайдера. Нарешті, резидентські проксі-сервери зазвичай дорожчі, оскільки постачальнику проксі-серверів доводиться надавати і підтримувати мільйони IP-адрес.

Порівняння статичних і резидентськіх проксі-серверів

Статичні проксі-сервери

 • IP-адреси купуються або орендуються у дата-центрів або провайдерів
 • Компанії, що працюють з менш складними веб-сайтами, які можуть отримати вигоду від швидшого пулу статичних IP-адрес. Включені випадки використання: управління акаунтами та перевірка оголошень.
 • Можна виявити

Резидентські проксі-сервери

 • Нова IP-адреса призначається, якщо так налаштовано.
 • Компанії, що займаються розробкою складних веб-сайтів, які можуть отримати вигоду від ротації ІР
 • Важко виявити

Використання статичних та резидентськіх проксі-серверів

Варіанти використання статичних і резидентськіх проксі-серверів суттєво відрізняються. Найпоширеніші випадки використання включають

Випадки використання статичного проксі

 • Верифікація оголошень. Можливість переглядати рекламу від імені користувача з певної країни/штату/міста дозволяє маркетологам переконатися, що правильні повідомлення та зображення надсилаються правильній аудиторії та ведуть на правильну цільову сторінку.
 • Тестування атак на проникнення в мережу. Сертифікація ISO 27001 вимагає проведення тесту на проникнення в мережу. Статичні проксі-сервери можуть забезпечити обсяг, швидкість і анонімність, необхідні для якісного тестування на проникнення.
 • Керування акаунтами в соціальних мережах. Керуйте кількома акаунтами Facebook, Instagram та інших соціальних мереж з різних геолокацій.
 • Управління репутацією. Статичні проксі добре підходять для збору даних про імідж вашої компанії в Інтернеті. Це можуть бути позитивні та негативні відгуки клієнтів, згадки в пресі та згадки в соціальних мережах.

Випадки використання резидентського проксі-сервера

 • Аналіз конкурентного ринку електронної комерції. Збирайте інформацію про ціни та товарні запаси у ваших конкурентів.
 • Бізнес-аналітика. Вилучення конфіденційних публічних даних, таких як інформація з LinkedIn, вимагає анонімності та масштабу, які можуть забезпечити резидентські проксі-сервери.

Висновок

Як статичні, так і динамічні проксі мають свої плюси і мінуси. Щоб знати, який з них використовувати, потрібно задати собі наступні питання: Наскільки складним є веб-сайт, який я хочу сканувати? Чи потрібні мені ці IP-адреси в довгостроковій перспективі? Чи потрібен мені негайний доступ (оскільки існує процес KYC для ротації проксі)?

Після того, як ви визначили, який тип проксі вам потрібен, заповніть форму нижче, щоб отримати 7-денну безкоштовну пробну версію і подивитися, як працюють проксі самостійно.