Порівняння платних і безкоштовних проксі-серверів
Порівняння платних і безкоштовних проксі-серверів: вибір найкращого рішення для вашої інтернет-безпеки і приватності.
2254
02 вересня 2023
Переваги та недоліки між платними та безкоштовними проксі-серверами.
Навіщо застосовують проксі? Здебільшого, щоб розділити запити в професійних SEO, SMM та інших інструментах, забезпечуючи паралельну обробку. У цій статті ми розглянемо, які проксі найбільше підходять для цих цілей - платні або безкоштовні.
Проксі-сервери здатні обходити географічні обмеження, а також виконувати специфічні функції, як-от очищення і стиснення трафіку, а також балансування навантаження. Однак для цього необхідно орендувати повноцінний веб-сервер і налаштувати на ньому відповідне програмне забезпечення, створюючи власний проксі-сервер. Цей процес вимагає досвіду і компетенцій, і він орієнтований на вузьку спеціалізацію.
У підсумку можна зробити висновок, що проксі-сервери якнайкраще підходять для завдань, пов'язаних із бізнесом, як-от збір даних про конкурентів, відстеження позицій у пошукових результатах, аналіз цін, перевірка ефективності реклами та подібні операції.
Як правильно вибрати проксі-сервер - це важливе рішення, тому що на ринку доступні як платні, так і безкоштовні варіанти. Рішення про вибір залежить від конкретних потреб і бюджету. У бізнесі дійсно важливо ефективно розпоряджатися ресурсами, і зекономлені гроші можуть бути вкладені в розвиток.
Давайте детально розглянемо відмінності між безкоштовними і преміум-проксі. Почнемо з безкоштовних варіантів.
Безкоштовні проксі
Безкоштовні проксі мають достатнє поширення і не є рідкістю. Вони бувають різних типів. Наприклад, такі проксі можуть бути включені до складу програмного забезпечення, розширюючи його функціональність, а можуть відповідати за забезпечення доступу (заодно - реалізовувати балансування трафіку) до конкретних сервісів/вебсайтів тощо.
Щоправда, за допомогою таких безкоштовних проксі не вирішити своїх особистих завдань, особливо якщо вони стосуються комерційної діяльності.
Якщо питання поставити так, то безкоштовних проксі буде вже не так багато, в основному це загальні серверні проксі. Вкрай важко буде знайти безкоштовні резидентні, а тим більше мобільні проксі. Але ж саме останні - найнадійніші та найзручніші для парсингу або для інших завдань, пов'язаних із масовими запитами.
Ще один варіант безкоштовних проксі - демоверсія або спеціальна маркетингова пропозиція від платного сервісу. Але в цьому разі проксі надаватимуться з різними обмеженнями: або список адрес буде дуже маленьким, або проксі видаватимуться на невеликий час.
Переваги безкоштовних проксі
- Основна і найвидатніша перевага безкоштовних проксі - це їхня безкоштовність. Без вкладень в оренду, ви можете заощадити кошти, і цей факт легко зрозуміти, тому немає сенсу сперечатися про це.
- Безкоштовні проксі також мають перевагу легкості заміни. Маючи великий список безкоштовних проксі, ви можете легко перемикатися між ними, навіть для кожного окремого запиту, і їхня доступність полегшує цей процес. Однак головне завдання - знайти такий великий список, який задовольняв би всі ваші потреби без обмежень.
- Точно так само, як і з платними аналогами, з безкоштовними проксі можна знайти варіанти з потрібних географічних локацій. Існують навіть спеціалізовані сервіси, які надають відфільтрований список безоплатних проксі залежно від географії та типу сервера (SOCKS, HTTP, HTTPS, анонімні тощо).
- Безкоштовні проксі також можуть слугувати пробною версією платних сервісів, даючи вам змогу оцінити якість, функціональність і надійність проксі, перш ніж вносити оплату.
Недоліки безкоштовних проксі
- Безкоштовні проксі-сервери, що швидко працюють, здаються чимось недосяжним і часто виявляються швидше міфом. Їхнє широке використання безліччю користувачів, які шукають зручність без витрат, призводить до швидкого зниження пропускної спроможності, оскільки ресурси розділяються між усіма. У результаті використання таких проксі стає практично неможливим. Щоб продовжити роботу, доводиться або шукати нову безкоштовну адресу, або чекати, поки наплив користувачів вщухне, що може зайняти багато часу, а час у бізнесі - це також гроші. Якщо ви вирішите не шукати проксі самостійно, можливо, вам доведеться оплатити послуги фахівця.
- З'єднання з безкоштовними проксі зазвичай нестабільні. Навіть якщо проксі працювало коректно кілька хвилин тому, воно може бути перевантажене або неактивне зараз. Довгострокове функціонування конкретного проксі-сервера важко передбачити.
- Більшість безкоштовних проксі-серверів є серверними, і їхні IP-адреси можуть легко бути виявлені антифрод-системами та заблоковані як підозрілі. Це може призвести до додаткових затримок через розгадування капчі або очікування зняття блокування.
- Рівень конфіденційності під час використання безкоштовних проксі дуже низький, і його не можна перевірити. Навіть якщо проксі є анонімним, це не гарантує, що провайдер проксі не реєструє ваші запити і не продає вашу особисту інформацію третім особам.
- Ніхто не надає гарантій щодо працездатності, пропускної здатності або безпеки безкоштовних проксі. Вони завжди надаються "як є", і використання їх пов'язане з ризиками.
Висновок
Безкоштовні проксі можуть бути придатними тільки для певних видів завдань, в яких не потрібно передавати важливу і конфіденційну інформацію. При цьому важливо мати доступ до достатньої кількості безкоштовних IP-адрес, зручно сортованих за їхніми типами та завантаженістю.
Однак проблемою завжди залишається доступність таких проксі. З великою кількістю охочих використовувати безкоштовні проксі канали можуть швидко перевантажитися, і проксі можуть вийти з ладу. Витрати часу на пошук нових списків адрес іноді можуть виявитися вищими, ніж вартість платних проксі.
Платні проксі
Коли виникають фінансові відносини між сторонами, виникають і додаткові зобов'язання та гарантії: офіційні угоди, встановлення стандартів якості послуг (SLA) тощо.
Вибір платних проксі-серверів надає набагато більше можливостей порівняно з безкоштовними альтернативами. Тут доступний широкий асортимент і різноманітність типів проксі, які можуть бути створені спеціально під конкретні бізнес-завдання.
Наприклад, можна орендувати IP-адреси в потрібних географічних локаціях і використовувати весь трафік винятково в рамках власних потреб, без поділу з іншими користувачами.
Серед найзручніших варіантів для бізнес-завдань можна виділити резидентні та мобільні проксі. Вони дають змогу ефективно керувати такими завданнями, як робота снікер-ботів або запуск безлічі акаунтів у соціальних мережах, таких як Instagram.
Переваги платних проксі
- У багатьох випадках, коли ви використовуєте платні проксі-сервери, ви не поділяєте інтернет-канал з іншими користувачами (за винятком платних загальних проксі). Це забезпечує стабільний і ненавантажений інтернет-канал без будь-яких обмежень. Швидкість платних проксі може досягати вражаючих 100 Мбіт або навіть 1 Гбіт/с, залежно від характеристик кінцевого обладнання та маршруту.
- Платні провайдери проксі зазвичай надають офіційні гарантії доступності та якості послуг. Якщо щось не працює належним чином, клієнт має можливість звернутися в технічну підтримку. Фахівці можуть вжити заходів для усунення проблеми, замінити проблемний проксі або повернути гроші в разі неякісного обслуговування.
- Платні постачальники проксі не продають свої клієнтські дані третім особам, що забезпечує вищий рівень безпеки та конфіденційності. Однак слід пам'ятати, що проксі не можуть повністю виключити або стерти вашу конфіденційну інформацію з потоку даних.
- Під час оренди резидентних і мобільних проксі можна очікувати на ширший функціональний набір: можливість детальної фільтрації адрес за географічними параметрами (навіть до вибору міста і провайдера зв'язку),автоматична або ручна ротація IP-адрес, зручне вивантаження даних у потрібному форматі, доступ до API та інші можливості.
Недоліки платних проксі
- Однією з головних відмінностей платних проксі є наявність оплати. При цьому ціна послуги багато в чому залежить від якості сервісу і затребуваності послуги. Наприклад, проксі часто розцінюються за обсягом переданого трафіку, що може значно впливати на бюджет.
- Важливо зазначити, що навіть найбільш анонімні проксі не здатні приховувати трафік. Це завдання вирішується тільки з використанням шифрованих тунелів, що доступно в VPN-сервісах, однак вони не завжди підходять для масових завдань.
- Технічні особливості сильно залежать від типу проксі, їхня платність або безкоштовність не завжди впливають на вирішення цих проблем. Наприклад, не можна підвищити швидкість мобільних проксі. Ці типи проксі характеризуються невеликим циклом життя.
- Крім того, якщо в оператора немає проксі в конкретній локації, він не буде розширювати географію виключно на ваше прохання. Розвиток мережі - процес, який, звісно ж, просувається, але не завжди одразу відповідає всім вимогам і побажанням користувачів.
Висновок
Робота платних проксі-серверів, звісно, піддається різним технічним аспектам, але важливо зазначити, що клієнт у цьому разі отримує офіційні гарантії та високу якість обслуговування.
Для ефективного виконання бізнес-завдань також важливими є елементи, такі як технічна підтримка, зручний особистий кабінет, доступ до API, чітка технічна документація та різноманітний вибір/асортимент проксі. Усі ці аспекти доступні тільки з преміум-проксі, що робить їх кращим вибором для бізнес-завдань.
Компанія Stableproxy пропонує оренду мобільних і резидентних проксі. Вони краще за інші типи проксі підходять для парсингу, для SEO та SMM-завдань.
В нас є datacenter проксі, які бувають звичайні та приватні з різними тарифними пакетами та країнами, з великим резидентським пулом країн.
Тільки резидентські та мобільні підходять під SMM і CEO найкраще всьго.